RETROSPECTIVES İLE ORGANİZASYONEL ÇEVİKLİĞİN ARTIRILMASI

RETROSPECTIVES İLE ORGANİZASYONEL ÇEVİKLİĞİN ARTIRILMASI

Bu workshop ile, bir proje, ürün veya organizasyondan gelen birden fazla ekiple Scale Agile Retrospective ile onları ölçeklendirmeyi öğrenecek, farklı Retrospectives egzersizleriyle fasilitasyon becerilerini geliştirecek ve Retrospective’i nasıl başlatacağınızı ve ilerleteceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca Agile değerlendirmeleri ve hazırlık kontrolleri yapmayı ve organizasyonların çevikliklerini arttırmalarına yardımcı olan Scaled Agile Retrospective’ler tasarlamayı ve bunlarda fasilitasyon yapmayı öğreneceksiniz.

Agile’ın uygulanmaya başlanması çoğu zaman bir organizasyonda beklendiği gibi sorunsuz gitmez. Agile’a geçiş, düzenli olarak düşünmenizi ve çalışma tarzınızı uyarlamanızı gerektiren bir öğrenme sürecidir. Scaled Agile Retrospective fasilitatörlerinin, retrospective egzersizlerini içeren bir araç kutusuna ve Agile ,Retrospective’leri tasarlama ve yönetme becerilerine sahip olmaları gerekir. Bu workshop, projeler ve organizasyonlar üzerinde yorumlama ve iyileştirme için çözümler sunar ve çevikliği arttırmak amacıyla organizasyondaki tüm seviyelerde başarılı Agile uygulaması için Retrospective’lerin nasıl kullanılabileceğini araştırır.

WORKSHOP DETAYLARI

Scaling Agile Retrospectives

Agile Retrospective’leri çoğunlukla her iterasyonun sonunda bir ekibin yorumlaması ve öğrenmesi için bir teknik olarak bilinir. Bu workshop bunun üzerine eklemeler yapar ve Retrospective’leri organizasyon seviyesine taşır. Agile Retrospective’lerinin nasıl ölçeklendirileceğini, bunları bir projeden, üründen veya organizasyondan birden fazla ekiple yaparak öğreneceksiniz. Agile Retrospective’lerin öğrenilenleri paylaşmak ve tüm organizasyonda çalışma şeklini ayarlamak için nasıl kullanılabileceğini keşfedeceksiniz.

Çevikliğinizi Artırmak

Retrospective’leri öğrenmenin en iyi yolu bunları kendiniz yaparak ve Retrospective’lere katılarak deneyimlemektir. Bu workshop’da Retrospective Exercises Toolbox farklı Retrospective egzersizleriyle fasilitasyon becerilerinizi uygulayacaksınız. Organizasyonunuz içinde Retrospective’leri nasıl başlatacağınızı ve geliştireceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca Agile değerlendirmeleri ve hazırlık kontrolleri yapmayı ve organizasyonların çevikliklerini arttırmalarına ve daha çevik ve yalın olmalarına yardımcı olan Retrospective’ler tasarlamayı ve bunlarda fasilitasyon yapmayı öğreneceksiniz.

Eğitimin Faydaları

• Organizasyon içinde Retrospective’lerin birçok ekip üzerinden nasıl ölçeklendirileceğini öğreneceksiniz,
• Sürekli iyileştirme ve organizasyonel çevikliği ilerletme için Retrospective’lerin nasıl kullanılacağını anlayacaksınız,
• Organizasyon içinde etkin Retrospectiveler için ön-koşulların oluşturulmasını öğreneceksiniz,
• Etkin ve verimli Retrospectiveler gerçekleştirmek için gelişmiş fasilitasyon becerileri kazanacaksınız,
• Retrospective’lerin kullanımını ve sonuçlarını nasıl iyileştireceğinize dair yöntemler keşfedeceksiniz.

Kimler Katılmalı

• Agile koçlar
• Scrum Masterlar ve Retrospective fasilitatörleri
• Proje yöneticileri, yöneticiler
• Retrospectivelere katılan herkes

Katılımcılar, Agile retrospoectiveleri hakkında temel bilgiye ve retrospectivelerde fasilitatörlük tecrübesine sahip olmalıdır. Etkin retrospectiveleri nasıl fasilite edeceğinizi öğrenmek için “Workshop on Valuable Agile Retrospectives‘e katılabilirsiniz.

Bu workshop’a katılanlar, İngilizce dilinde “Getting Value out of Agile Retrospectives in English” e-kitabının ücretsiz bir kopyasını veya çevrilmiş bir basımının bir kopyasını alacaktır.

 EĞİTİM TAKVİMİ

ICA-logo-114px

ICAgile Tarafından Akredite Edilmiş Agile Takım Fasilitatörü Eğitimi

 

HEMEN KAYIT OLUN