ICAGILE TARAFINDAN AKREDİTE EDİLMİŞ AGILE KOÇ EĞİTİMİ

ICA-logo-114px

ICAGILE TARAFINDAN AKREDİTE EDİLMİŞ AGILE KOÇ EĞİTİMİ

ICP-ACC, IC Agile‘ın Agile koç olma yolundaki eğitimle birlikte alınan ikinci sertifikasıdır. Sertifikalı bu eğitim bir Agile koçun zihniyetine, rollerine ve sorumluluklarına odaklanır. Sertifika programını tamamlayanlar, mentörlük, fasilitatörlük ve profesyonel koçluk arasında ayrım yapabilecektir. Ayrıca, bir Agile takım içinde anlamlı işbirliğinin sağlanması, anlaşmazlıkların sağlıklı bir şekilde çözülmesi ve güvenli bir ortamın yaratılması için gereken becerileri kazanacaktır. Bu sertifika programı, takımlara ve organizasyonlara odaklanırken, aynı zamanda katılımcılara, takımları oluşturmak ve geliştirmek için gereken temel takım koçluğu becerilerini ve takım geliştirme kavramlarını da öğretecektir. Bu sertifika programının önemli bir kısmı, profesyonel koçluk becerilerinin daha iyi anlaşılmasına ve bu becerileri Agile takımdaki bireylere yardımcı olmak için geliştirmenin önemine odaklanmaktadır.

Eğitmenler genellikle bu sertifika programında öğrenilmesi gereken içeriği, üç gün içerisinde yaklaşık 21 saatlik öğretim faaliyetleri ile aktaracaktır.

KAYIT YAPTIR

 

HEDEF KİTLE

  • Fasilitasyon, profesyonel koçluk, mentörlük ve eğitim uygulama arzusuna ve hizmetkar liderlik tutkusuna sahip Agile Koçlar veya Koç adayları,
  • Scrum Master’lar ve Agile Proje Yöneticileri

Resmi bir ön koşul olmamakla birlikte, bu sertifika programından en iyi sonuçların, Agile Ekip Fasilitasyonu-(ICP-ATF) programı sonrasında alındığı tespit edilmiştir.

Agile Koçluk Yolu (ICP-ATF ve ICP-ACC) Öğrenme Hedeflerini buradan görüntüleyebilirsiniz.

 EĞİTİM TAKVİMİ

ICA-logo-114px

ICAgile Tarafından Akredite Edilmiş Agile Takım Fasilitatörü Eğitimi

 

HEMEN KAYIT OLUN