HAKKIMIZDA

 

Agile Mentor Academy, bünyesindeki dünyaca ünlü yerli ve yabancı eğitmen ve danışmanlarıyla birlikte sunmakta olduğu eğitim ve sertifikalı yetkinlik programlarıyla Agile uzmanları ve koçları yetiştirmekte, Agile takımlarına destek olmaktadır.

Günümüzde Agile yaklaşımlar hızla yayılmaya devam etmekte, ancak, sektörde Agile yaklaşımlar konusunda yeterince yetkin profesyonelin bulunmaması ve şirketlerin deneyimli uzmanlardan yoksun bir şekilde Agile dönüşüm süreçlerini yönetmeye çalışmalarının maalesef başarısız sonuçlar üretmekte olduğu da görülmektedir. Bu bağlamda, deneyimli uzmanlar tarafından bilgi ve becerilerin yeni uzmanlar yaratacak ve böylelikle de Agile takımlarının başarılını arttıracak şekilde paylaşılması zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.

Agile yaklaşımlar kültürel bir değişimi beraberinde getirmekte, bu anlamda da zorlu ve disiplin gerektiren bir değişim sürecini tetiklemektedir. Disiplin gerektiren bu zorlu değişim süreci boyunca Agile takımlarının ya da Agile takımlarındaki Agile Koç, Scrum Master, Product Owner vb rollerin bu değişimi kendi kendilerine süreç içerisinde deneyimleyerek gerçekleştirmelerini beklemek takımın ve şirketin başarısını riske atmak anlamına gelmektedir. Bu yüzden, bu değişim sürecinde ilgili Agile takımının ya da takımdaki ilgili rollerin deneyimli uzmanlar tarafından desteklenerek yetkinlik kazanmaları sürdürülebilir bir değişim ve başarı için esastır.

Agile Mentor Academy bu gereklilikten yola çıkarak, içerikleri dünyaca ünlü Agile uzmanları tarafından geliştirilmiş ve dünyada bir ilk olan sertifikalı yetkinlik programları ile Agile takımlarına, Agile takım koçlarına ve diğer takım rollerine yönelik yetkinlik gelişimini desteklemektedir. Agile Mentor Academy, gerek kısa ve tamamlayıcı eğitim hizmetleriyle, gerekse uzun soluklu yetkinlik gelişim programlarıyla birlikte Agile yaklaşımlar konusunda çeşitli perspektiflerden beslenerek donanım sağlamış başarılı uzmanların yetişmesini sağlamaktır.