HABERLER

ULUSLARARASI SERTİFİKALI AGILE KOÇ KAMPI!

Dünyadaki önemli Agile organizasyonlarından birisi olan ICAgile tarafından akredite edilmiş beş günlük bu programın amacı, Çevik Takımları destekleyen ve onlara koçluk yapan deneyimli Scrum Master ve Çevik Koçların gelişimini desteklemektir. Bu program, Agile ekiplerde başarının elde edilmesi ve ekiplerin Agile dönüşümünden maksimum faydayı sağlaması için koç ve mentorların ihtiyaç duydukları yetenekleri öğretmeyi hedeflemektedir.

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek 5 günlük bu kamp ile teorik bilgileri uygulayıp pekiştirmenize yardımcı olacak uygulamalı önderlik ve koçluk teorisi bilgileri edinecek ve uygulamaya yönelik alıştırmalar yapacaksınız.

Bu eğitim sizi kurumunuzda Çevik Koç rolünü en etkin bir şekilde üstlenmeye hazırlayacaktır.

Eğitimin sonunda ICAgile tarafından sağlanan Çevik Takım Fasilitasyonu ve Çevik Takım Koçu sertifikalarına sahip olacaksınız.

BU SENE DE AGILE TURKEY SUMMIT'TEYİZ!

Agile Mentor Academy dünyanın en önemli Agile organizasyonlarından Agile Turkey Summit’e bu sene de sponsor oldu.

Dünyaca ünlü yerli ve yabancı eğitmen ve danışmanlarımızla birlikte sunmakta olduğumuz eğitim ve sertifikalı yetkinlik programlarıyla bölgemizde Agile uzmanları ve koçları yetiştirmekteyiz. 6 Ekim’de Agile zirvesine sizleri de davet ediyor ve orada sizlerle tanışmayı arzuluyoruz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için: http://www.summit.agileturkey.org

AGILE TURKEY SUMMIT 15'TEYİZ!

Agile Mentor Academy dünyanın en önemli Agile organizasyonlarından Agile Turkey Summit’e sponsor oldu.

Dünyaca ünlü yerli ve yabancı eğitmen ve danışmanlarımızla birlikte sunmakta olduğumuz eğitim ve sertifikalı yetkinlik programlarıyla bölgemizde Agile uzmanları ve koçları yetiştirmekteyiz. Bu vizyonumuza paralel olarak, hem bölgesi hem de dünyada önemli bir yer edinmiş olan Agile Turkey Summit 15 kapsamında biz de zirveye sponsor olarak Agile dönüşümü destekliyoruz. 20’nin üzerinde konuşmacının ve birbirinden farklı konuların yer alacağı bu Agile zirvesine sizleri de davet ediyor ve 9 Ekim’de sizlerle tanışmayı arzuluyoruz.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi için: http://www.summit.agileturkey.org

ŞİRKETİNİZE ÖZEL SCRUM MASTER YETİŞTİRME PROGRAMI!

20 haftalık programımız ile kendi Scrum Master ve Agile Coach’larınızı yetiştirin.

Kurumunuza özel organize edilen 20 haftalık Sertifikalı Scrum Master Programı, şirketinizde görev almakta olan ve/veya yakın dönemde görev alması planlanan Scrum Master’larınızın yetkinliklerini arttırmak için tasarlanmıştır. Şirket içi bu özel programla birlikte şirketinizin Agile dönüşümünde rol alabilecek, geleceğin Agile koçlarını yetiştirin.

Program kapsamında Agile Mentor Academy Agile uzmanları iki haftada bir kez, maksimum 12 kişilik sınıflardan oluşan şirketiniz Scrum Master ekibinizle birlikte şu takvim üzerinde çalışacaktır:

– Agile & Scrum ve arkasındaki değerler
– Takım olmak, kendi kendini organize eden takımlar
– Scrum Master rolü
– Koçluk, kendi kendine organize olan bir takıma destek olmak
– Derin dinleme, doğru soruları sorma ve iletişimi tetikleme
– Takımın karar almasını desteklemek, sürtüşmeleri çözümlemek
– Geri bildirimler
– Deneysel kültür
– Şeffaflık
– Kaizen kültürü
– Sürdürülebilir iyileştirme için etkin Retrospective toplantıları
– Güven olgusu
– Motivasyon unsuru
– Takım metrikleri
– Öğrenen organizasyon
– Performans iyileştirme
– Değişime liderlik etme
– Direnç ile başa çıkma
– İkna
– Kendini geliştirme

PROGRAMIN FAYDALARI

Program kapsamında yer alacak şirketinizdeki Scrum Master’lar ve potansiyel Scrum Master adayları;

– Dünyadaki bir kaç günlük eğitimlerin aksine, uzun soluklu, pratik yoğun bir kapsam ile liderlik ve koçluk becerilerini geliştirecekler
– Agile yaklaşımlardan yüksek değerin elde edilebilmesi için gerekli koşulları öğrenecekler
– Sektör uzmanlarıyla bilgi ve deneyim paylaşımı fırsatı yakalayacaklar
– CESM ve CESM+ sertifikalarına sahip olacaklar
– Şirketinizdeki Agile dönşüme liderlik edebilecek formasyona sahip olacaklar

PROGRAMDAN KİMLER FAYDALANMALI

Kendi bünyesinde Scrum ekipleri barındıran, bu ekiplerdeki Scrum Master’larının ve olası Scrum Master adaylarının yetkinliklerini geliştirmek isteyen, kendi bünyesinde Agile dönüşüme liderlik yapabilecek Agile koçlar yetiştirmek isteyen şirketler bu programı bir yetkinlik gelişimi olarak uygulayabilirler.

Program hakkında detaylı bilgi için info@agilementoracademy.com üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

16 MART'TA ANKARA'DAYIZ!

10 haftalık Sertifikalı Scrum Master Yetkinlik Programı 16 Mart’ta Ankara’da başlıyor. Dersler her hafta pazartesi akşamları saat 19:00-22:00 arasında gerçekleşecektir. Sadece 12 kişilik bu sınıfta yer almak ve özel erken kayıt indirimden faydalanmak için 2 Mart’a kadar info@agilementoracademy.com adresine güncel CV’nizle birlikte bir paragraflık bu programa başvurma amacınızı anlatan niyet mektubunuzu göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca, Sertifikalı Scrum Master Yetkinlik Programı Scrum’a başlangıç seviyesinin ilerisinde, daha çok orta düzey seviyeye yakın bir program içeriğine sahip olduğu için, bu programa katılabilmeniz için aşağıdaki şartlara da sahip olmanız gerekmektedir:

– En az 6 ay ve üzeri Agile proje deneyimine sahip olmak.
– PSM I, CSM ve benzeri bir Agile sertifikasyonuna sahip olmak.
– Mümkünse program süresince aktif bir şekilde Agile projede görev almaya devam ediyor olmak.

Programa katılıp 10 hafta boyunca;

– En az 8 derse aktif katılım gösteren ve,
– Derslerde verilen ödev ve çalışmaları gerektiği şekilde yerine getirenler,

Scrum Master Yetkinlik Programı Sınavı’na tabi tutulacaklardır. Bu sınavı başarıyla geçenler, ‘’Certified Enhanced Scrum Master’’ sertifikasını kazanacaklardır.

Program hakkında detaylı bilgi ve kayıt için info@agilementoracademy.com üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

LIZ SEDLEY EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Agile Coaching kitabının yazarlarından Liz Sedley ile 27-28 Kasım’da İstanbul’da Agile Takım Koçluğu eğitimini tamamladık.

Agile Takım Koçluğu eğitimi kapsamında bir araya gelen Agile uzmanları Liz Sedley ile çevik takım koçluğu, koçluk yetkinlikleri ve koçluk serüvenlerinde kullanılabilecekleri araçlar hakkında keyifli iki gün geçirdiler.

liz sedley eğitimi
liz sedley eğitimi

LIZ SEDLEY'DEN AGİLE KOÇ'LARA MESAJLAR

Agile Koç nedir ve bir organizasyon neden Agile Koç’a ihtiyaç duyar?

Öncelikle tüm İstanbul’a merhaba demek istiyorum. İstanbul harika, heyecan verici ve güzel bir şehir. Yakında sizlerle buluşacağım için çok mutluyum!

Agile Koç, Agile takımının ya da ilgili şirketin gelişimine, yani daha üretken olmasına, verimli bir çalışma ile kaliteli sonuçlar elde edilebilmesine yardımcı olur. Takımların ya da organizasyonun hız kazanması, müşterilerini daha fazla memnun edebilmesi, çalışanların birlikte daha iyi bir çalışma ortamı yaratılabilmesi, kişilerin gelişimi ve organizasyonların karlılığını arttırılabilmesi için çalışmalar yürütür.

İyi bir Agile Koç’ta olması gereken özellikler nelerdir?

Agile Koçluk bir çok yetkinlik ister; iyi bir dinleyici olmak, etkin iletişim becerileri, sosyal beceriler, analitik düşünme, kendisini arka plana atarak başklarının başarısı için onlara karşılıksız yardımcı olabilme, bunlardan bazıları olarak sayılabilir. İyi bir Agile Koç problemleri kendisi çözmez. Bunun yerine çalışmakta olduğu bireylere ve takımlara problemleri görebilmeleri ve kendileri çözebilmeleri adına yardımcı olur. Bazen problemleri çözmektense problemleri görebilmek asıl zorluktur. İşte iyi bir Agile Koç, şeffaflığın sağlanabilmesi ve problemlerin görünür olabilmesi için çalışır, problemlerin çözümü içinse organizasyonun kendisini teşvik eder. İyi bir Agile Koç değişime liderlik etmelidir. Bu yüzden değişimi sevmeli ve mevcut durumu daha iyiye çevirebilmek için mevcutu değiştirmelidir. Agile Koç’un görevi değişimi başlatmak ve kalıcı kılmaktır.

İyi bir Agile Koç olabilmek için neler yapılmalıdır?

Agile Koç’luk zorlu ve kısmende olsa yalnız yürünen bir yoldur. Bu yolda sabırla, yeni fikirler ortaya atarak ve başkalarının fikirlerinden de yararlanarak, deneyip öğrenerek ilerlemek gerekir. Bu doğrultuda, deneyim paylaşımı ve kişisel gelişim için diğer Agile Koç’larla ve Agile uzmanlarıyla iletişim halinde olmak, onların deneyimlerinden faydalanmak en hızlı yollardan birisidir. Daha önce benzer yollardan geçmiş kişilerin deneyimlerini ve fikirlerini almak karşılaşılacak zorlukların daha kolay aşılabilmesine yardımcı olacaktır.

Son olarak Agile Koç’lara bir tavsiyeniz olur mu?

Tutkunuzu canlı tutun! Eğer etrafınızdaki kişileri ve şirketinizi geliştirmek için heves duyuyorsanız harika bir göreviniz var! Kişilere ve organizasonlara dokunarak önemli değişiklikler yaratabilir ve elde edilen başarılarla gurur duyabilirsiniz. Ancak bu bir proje yönetimi işi değildir, bu sadece ‘rakamlarla’ yapabileceğiniz bir iş değildir. Değişime yürükten inanmalı ve bunun için etrafınızdaki diğer insanlarla birlikte onları da size inandırarak beraber çalışmalısınız.

Heyecanla İstabul’da sizlerle buluşmayı bekliyorum, sevgiler!

12 OCAK'TA YENİ SINIFIMIZ AÇILIYOR!

Sertifikalı Scrum Master Yetkinlik Programı 12 Ocak’ta İstanbul Ümraniye’de başlıyor. Dersler her hafta pazartesi akşamları saat 19:00-22:00 arasında Ümraniye Buyaka’da gerçekleşecektir. Sadece 12 kişilik bu sınıfta yer almak ve özel erken kayıt indirimden faydalanmak için 12 Aralık’a kadar info@agilementoracademy.com adresine güncel CV’nizle birlikte bir paragraflık bu programa başvurma amacınızı anlatan niyet mektubunuzu göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca, Sertifikalı Scrum Master Yetkinlik Programı Scrum’a başlangıç seviyesinin ilerisinde, daha çok orta düzey seviyeye yakın bir program içeriğine sahip olduğu için, bu programa katılabilmeniz için aşağıdaki şartlara da sahip olmanız gerekmektedir:

– En az 6 ay ve üzeri Agile proje deneyimine sahip olmak.
– PSM I, CSM ve benzeri bir Agile sertifikasyonuna sahip olmak.
– Mümkünse program süresince aktif bir şekilde Agile projede görev almaya devam ediyor olmak.

Programa katılıp ilk 11 hafta boyunca;

– En az 9 derse aktif katılım gösteren ve,
– Derslerde verilen ödev ve çalışmaları gerektiği şekilde yerine getirenler,

Scrum Master Yetkinlik Programı Ara Sınavı’na tabi tutulacaklardır. Bu sınavı başarıyla geçenler, ‘’Certified Enhanced Scrum Master’’ sertifikasını kazanacaklardır. Bu sertifikayı başarıyla kazanan katılımcılar programa 9 hafta daha devam ederek, benzer şekilde, en az derslerin %80’ine aktif olarak katılmak ve derslerde verilen ödev ve çalışmaları gerektiği şekilde yerine getirmek kaydıyla Scrum Master Yetkinlik Programı Final Sınavı’na girmeye hak kazanacaklardır. Bu sınavı da başarıyla geçen katılımcılar ‘’Certified Enhanced Pro Scrum Master’’ sertifikasına sahip olacaklardır.

Program hakkında detaylı bilgi ve kayıt için info@agilementoracademy.com üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

LIZ SEDLEY İSTANBUL'DA!

Agile Coaching kitabının yazarlarından Liz Sedley, 2 günlük Agile Takım Koçluğu eğitimi için 27-28 Kasım’da ilk defa Türkiye’de! Türkiye’de Agile Koçluk kapsamındaki düzenlenen bu ilk eğitimi Liz Sedley’den almak için info@agilementoracademy.com e-posta adresimize bilgilerinizi göndererek kayıt yaptırabilirsiniz. Özel erken kayıt fırsatından yararlanmak için son gün 28 Ekim!

Dünyadaki en önemli Agile Koçluk kitaplarından birisi olan Agile Coaching kitabının yazarlarından Liz Sedley, Agile koç kavramı, takım olma unsuru, şeffaflık ve sürekli iyileştirme kültürünü hayata geçirebilmek gibi Agile takımları için kritik öneme sahip bazı zorlukları nasıl aşabileceğinize dair pratikleri ve ip uçlarını sizlerle paylaşacak. Agile ile ilgilenen tüm proje yöneticileri, Agile takımları, Scrum Master’lar, Agile koçlar ve Agile alanında danışmanlık yapan uzmanlar için tasarlanmış bu eğitimde yerinizi almak için acele edin.