ETKİN AGILE RETROSPECTIVES EĞİTİMİ

ETKİN AGILE RETROSPECTIVES EĞİTİMİ DETAYLARI

‘Getting Value Out of Agile Retrospectives’ adlı kitabın yazarlarından Ben Linders tarafından geliştirilen bu eğitimde Retrospective Toplantısının etkinliğini arttırmak için pratikler paylaşılmaktadır.

Agile dönüşüm zorlu, sürekli deneme ve öğrenmeyi gerektiren bir süreçtir. Başarılı bir dönüşüm için ise öğrenme kültürünün takımlardan başlayıp her seviyede tüm şirkete yayılması gerekmektedir. Bu noktada Agile Retrospective toplantıları kritik bir önem taşımaktadır. İyi ele alınan Retrospective toplantıları sıklıkla gidişatınızı değerlendirmenizi ve farklı tekniklerle problemlerinizi görünür kılmanızı teşvik eder. Başarılı Retrospective toplantıları çevik süreç ve pratikleri doğru ve etkin bir şekilde uygulayabilmenizi, bu uygulamalardan da maksimum değeri çıkartabilmenizi sağlar.

KAYIT YAPTIR

EĞİTİM İÇERİĞİ

Eğitim sırasında interaktif bir şekilde egzersizler yaparak farklı Retrospective tekniklerini de kullanarak aşağıdaki konular üzerinde bilgi sahibi olacaksınız:

  • Sürekli iyileştirme kültürü ve Retrospective toplantılarının bu kültüre katkıları
  • Retrospective toplantılarının başarısı için uygun ortamın yaratılması
  • Etkin ve verimli Retrospective toplantıları için pratikler
  • Retrospective toplantısı çıktılarının iyileştirilmesi
  • İyileştirme bakış açısının tüm organizasyona yaygınlaştırılması

 

KİMLER KATILMALI

Eğitime Scrum Master’lar, Agile danışmanları, Agile koçlar, Agile takım üyeleri, Product Owner’lar, Agile ile ilgilenen proje yöneticileri ve Retrospective yöntemleri ile ilgilenen tüm profesyoneller katılabilmektedir.

 EĞİTİM TAKVİMİ

ICA-logo-114px

ICAgile Tarafından Akredite Edilmiş Agile Takım Fasilitatörü Eğitimi

 

HEMEN KAYIT OLUN